img img

برگزاری آئین سنتی گلاب‌گیری شمال کشور در ساری

برگزاری آئین سنتی گلاب‌گیری شمال کشور در ساری

    فرماندار ساری از برگزاری آئین سنتی گلاب‌گیری شمال کشور در دودانگه ساری خبر داد.    

مجید حسین‌زادگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نخستین جشنواره گل محمدی همراه با آیین سنتی گلاب‌گیری شمال کشور، 24 اردیبهشت امسال در روستای کلیج‌کلا بخش دودانگه ساری برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، شرایطی ایجاد شد تا از این توانمندی به عنوان فرصت اقتصادی استفاده شود.

فرماندار ساری با اشاره به اینکه گل محمدی در هزار هکتار زمین شیبدار منطقه دودانگه کشت می‌شود و این جشنواره آغازگر یک تحول اقتصادی چند منظوره است، افزود: باید با ظرفیت‌های موجود مرکز استان مازندران مانند جشنواره سیب چهاردانگه، جشنواره ساحل بارانی در فرح‌آباد و جشنواره خرمن در رودپی در کنار دیگر جشنواره‌هایی چون گل محمدی و بهار نارنج ساری را به عنوان مقصد جشنواره‌ها برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کنیم.

حسین‌زادگان با بیان اینکه فرصت اقتصاد گردشگری کمتر و به صورت هدفمند در استان و حتی کشور پیگیری شد، تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی شرایط مطلوبی را برای کشور، استان و مردم منطقه فراهم می‌کند.

وی با توجه به توجه گردشگران خارجی و امنیت مطلوب کشور در منطقه، اظهار کرد: نگاه به اقتصاد گردشگری از طریق توجه به ظرفیت‌های مختلف، مازندران را در رقابت با سایر نقاط کشور و کشورهای منطقه قرار می‌دهد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی گل‌محمدی خاطرنشان کرد: فرصت جشنواره شناخت لازم را به گردشگران داخلی و خارجی می‌دهد تا بتوانند در انتخاب مقصد به استان مازندران توجه ویژه داشته باشند.

 

 

نظرات خود را در مورد این مقاله ارسال کنید.

کد امنیتی رفرش